Ulmefilm. kas sina oled valmis ärkama?

 

FILMI TEGIJAD


Filmi koostaja

Hando Tõnumaa sündis 1981. aastal Tallinnas. Ta lõpetas Tallinna Ühisgümnaasiumi ning õppis Tallinna Ülikoolis meediat ja imagoloogiat. Viimase jättis ta napilt enne lõpetamist pooleli, kui sai teada, mis mänge siin maailmas tegelikult mängitakse.
2009. aastal lõi Hando plaadifirma Technoir ning hakkas 2011. aastal sama labeli alt tegema koos venna Martiniga bändi Future Brain. 2012. aasta märtsis ilmus nende esimene album.
Maailma telgitaguseid hakkas Hando avastama aastal 2006 ning alates 2008 on ta nende teemade uurimisega juba sügavamalt tegelenud. Viimased poolteist aastat on Hando pea kogu vaba aja kulutanud Ulmefilmi materjalide kogumise ning kirjutamise ja koostamise peale.
Mees annab välja ka "Nokuonu" koomiksit, mille peategelane käib ringi, noku püksist väljas, kuid kõik teda ümbritsevad tegelased on selle suhtes pimedad. Autori arvates on sama lugu meie ulmelise maailmakorraga, mis on ju NII avalik, kuid mida lihtsalt ingoreeritakse.


Filmi toimetaja

Mariann Joonas sündis 1982. aastal Tallinnas. Pärast Vanalinna Hariduskolleegiumi Gümnaasiumi lõpetamist jätkas õpinguid Otsakooli muusikateooria osakonnas.
Ta on töötanud ajakirja Just! vastutava toimetajana, reporterina Elu24-s ning teinud kaastöid erinevatele väljaannetele. Alates 2010 on ta plaadifirma Technoir tegevjuht.
Marianni on lapsest saati huvitanud, miks tekitab ajalehtede lugemine või teleka vaatamine ebamugavat piinilikkustunnet. Hiljem ajakirjanduses töötades nägi ta, kui palju peab kajastama asju, mis ei ole tegelikult olulised. Ja see ei ole nii kaugeltki mitte ainult kollases ajakirjanduses.


Filmi ja kodulehe graafiline disainer

Martin Tõnumaa sündis 1984. aastal Tallinnas. Ta lõpetas Tallinna 32. Keskkooli ning õppis Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini. Ta on töötanud kujundajana reklaamialal.
Alates 2009 on Martin olnud plaadifirma Technoir disainer ning 2011. aastal hakkas sama labeli all tegema koos venna Handoga bändi Future Brain.