Ulmefilm. kas sina oled valmis ärkama?

 


FILMIST

Ulmefilm (2012) on 13-osaline sari, mis räägib ulmelistest sündmustest ja teooriatest. Enamus neist asjadest on nii uskumatud, et võiksid eksisteerida tõepoolest ainult ulmefilmis. Kuid tihti on nii, et just need kõige ulmelisemad asjad äratavad sind unest ning uskumatud asjad osutuvad tõeks.

Filmi tegemisel on kasutatud ohtralt erinevaid materjale: kümneid filme, sadu raadiosaateid, uurimusi ja artikleid. Umbes 50 % materjalist on kirjutatud filmi koostaja ja toimetaja poolt, ülejäänud 50% on teiste autorite loodud.
Ulmefilmi idee algas mõttest muuta eestlaste jaoks emakeeles kättesaadavaks 11. septembri nn vandenõuteooriad, koondades endasse noppeid erinevatest filmidest. Kuid lõpuks leidis filmi koostaja, et põnevat ja vajalikku informatsiooni on veel teistelgi teemadel ning nõnda kasvas ühest paaritunniseks mõeldud filmist välja 10-tunnine, 13-osaline sari.

 

Autor Hando Tõnumaa filmist:

"Meie maailma valitsevad üksikud tegelased, kellel on inimkonnaga kuri plaan. Ka 11. septembri sündmused USA-s olid nende lavastatud." Handol ei ole kahtlustki, et meie president ja valitsus on asjaga vähemalt mingil määral kursis, mängides inimestega komejanti. Ta leiab, et mahasalgamise aeg on möödas, sest kõik on juba niigi avalik: "Inimesed on üles ärkamas, aitab valedest!"

"Ma kutsun Toomas Hendrik Ilvest üles avalikult valedetektori all vastama kÜsimusele: kas 911 oli maailma pankurite ehk illuminaatide ehk Globaaalse Eliidi sisetöö?"
Tõnumaa arvab, et praegust maailmakorda ootab eest krahh ja see on lõppkokkuvõttes hea, sest ainult nii saame üles ehitada uue ja parema maailma, kus avalduvad inimvõimete uued kõrgused: "Maa peal on tohutult palju positiivset energiat ja sellega liitumine on lihtne. On vaja lihtsalt ärgata."

Ta on ka veendunud, et kõigil tuntud vandenõuteooriate uurijatel, nagu näiteks Alex Jones, David icke ja Jüri Lina, kes on neid asju uurinud juba aastakümneid, on õigus. Hando usub, et iga inimene, kes vaatab ära filmi kõik 13 osa, on temaga nõus. "Järgmised aastad meie kõigi elus saavad olema nagu ulmefilm. Nautigem seda!"

 

NB! Ulmefilm on sõltumatu videoblogi. Kõikide filmis kasutatud materjalide õigused, mille autoriks ei ole filmi koostaja või toimetaja, kuuluvad kirjutiste, meediafailide ning muusikateoste autoritele ja kirjastajatele.